פורטיס, המופע נדחה מה- 2.4, למועד אחר, פרטים בהמשך

המופע של פורטיס שאמור היה להתקיים ב- 2.4, נדחה למועד אחר (נפרסם פרטים כשנסגור)

עשור חדש, רוח על זמנית, ומשוגע אחד, בין עבר לעתיד

עוד עשור של שקיעות וזריחות, אלבומים עמוסי זעקות למשמעות, ביטים אלקטרוניים ודיסטורשנים הרועמים אל האינסוף. עשור של מציאות ישראלית מטורפת, שינויים בלתי פוסקים, אבסורד וכאוס. עשור של פורטיס, קם ומתקומם, שועט אל המחר, ושב אל האתמול. עשור של הופעות בלתי פוסקות, טרילוגיות, מיתולוגיות, אהבה וכאב.

רמי פורטיס הינו אחד הקולות המשפיעים והחשובים בתולדות המוזיקה הישראלית. החל מאמצע שנות השבעים, עם שורה של להיטים פורצי דרך, שהם כיום המנונים שגורים בפי כל, פורטיס לקח את הפאנק ואת הרוק מהשוליים אל לב המיינסטרים הישראלי, בסגנון, בסאונד ובהגשה הכל כך ייחודיים לו, ללא פשרות או התחשבות במה מקובל.

 

שיריו ואלבומיו הפכו כבר מזמן לפס הקול של דורות של מעריצים, החל מימיו הניסיוניים בהרכבים כמו ז'אן קונפליקט או כרומוזום, השנים המשמעותיות בהן בילה בדרכים ובאירופה עם הרכבו המשפיע מינימל קומפקט, דרך פורטיסחרוף – שיתוף הפעולה הפורה והקאנוני שלו עם שותפו למינימל – ברי סחרוף, וכמובן, אלבומי הסולו הרבים ועמוסי הלהיטים שלו, כל אלבום אמירה ביוגרפית שונה ואישית, משמעותית בדרכה שלה.

אלבומו האחרון מדור פיות – הציג תמונה חדשה\ישנה של פורטיס: את סך השפעותיו – מהקלאסי לטכנו, לסוג הרוק שהוא ברא לעצמו ועבור כולנו כאבן דרך במוזיקה הישראלית, בשילוב עם השפעות חדשות וקולות חדשים שטרם נשמעו באלבומיו. שחרור האלבום לווה במסע הופעות עמוס, אנרגטי ורב שבחים ברחבי הארץ.

כמו כן, חגג פורטיס 30 שנה לאלבומו האלמותי סיפורים מהקופסא בסדרת מופעי סולד-אאוט. את שנת 2018 חתם פורטיס עם זכייה בפרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו היוקרתי. לאחרונה זכה פורטיס גם בפרס מפעל חיים ע"ש אהוד מנור מטעם אקו"ם. עם תחילת העשור החדש יצאה ההודעה המשמחת על האיחוד הקרוב של הצמד האגדי פורטיסחרוף שיפגשו פעמיים באמפיפארק רעננה במאי 2020.

צפו בקליפים מתוך האלבום: מדור פיות / סאניאסי

 עומר ג'ו נווה: גיטרות, קולות, קלידים, אלקטרוניקה ובס / גיא פורטיס: גיטרות וקולות / איתן רז: תופים / דני עבר הדני: קלידים, קולות ובס / נעה אילי: צ'לו וקולות/

אורי קוטנר: גיטרה בס

לכרטיסים אנא סמסו 054-2404310

הופעות נוספות בגבעת ברנר
שינוי גודל גופנים